Google Reklamları

Google reklamları ile ilgili temel bilgiler.

Google Reklamları

Google Reklamları işletmelerin markalarını tanıtmaları için olmazsa olmaz unsurlar arasındadır. Geçmişte geleneksel medya araçları ile sağlanan reklam faaliyetleri dijital medyanın gelişmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde artık internet üzerinden yapılıyor.

Google Reklamı Nedir?

Google reklamı, işletmelerin web adreslerinin Google arama motorunda üst sıralara çıkması anlamına gelir. İşletmeler ürünlerinin tanıtımını yapacaksa Google Alışveriş sonuçlarında ürünler listelenir. Bu listede ürünün görseli ve fiyatı yazar. Tüketici, eğer ürünle ilgileniyorsa resmin üzerine tıklayarak alışveriş sitesine yönlendirilir. Google reklamı en fazla e-ticaret siteleri kullanır. 

Site İçi SEO nedir? sorusuna cevaplar ve temel bilgileri öğrenebilirsiniz.

 Google Reklamları Önemi

 Google arama motoru, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen arama motorudur. Neredeyse tüm bilgisayarların ana sayfası Google olarak belirlenmiştir. Tüketiciler ilgilendikleri her konuyu Google’a yazarlar. Google da konuyla alakalı olan sonuçları sıralar.

 Google Reklamları Tavsiyeleri

 Google reklamı verirken mutlaka bir dijital medya ajansına danışılması gereklidir. Google üzerinde harcanacak para, harcanan tutarın analizi ve reklamların daha verimli hale getirilmesi için yapılacak işlemler uzmanlık gerektirir. Ürün veya diğer reklam görsellerinin Google uyumlu olarak hazırlanması da önemlidir. 

 Popüler Google Reklam Platformları

 Google’da reklam vermenin birçok yolu vardır. İşletmeler tarafından en çok kullanılan Google reklamı ise Google Adwords’tür. Adwords, adından da anlaşılacağı gibi kelimeler üzerinden belirli miktarlarda para yatırılarak web sitesinin üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede tüketiciler konuyla ilgili arama yaptıklarında web sitenizi tıklayacak, bu da site trafiğini artıracaktır. 

 Google Alışverişe Reklamı Nasıl Verilir? 

 Reklamlar sayesinde işletmeler potansiyel müşteri edinirken mevcuttaki müşterilerin sadakatini sağlıyor. Google alışverişe reklam vermek için bir işletme hesabınızın olması gerekir. İşletme hesabı üzerinden istediğiniz ürünü ilgili anahtar kelime ile eşleştirerek reklam verme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

 Google Alışverişe Nasıl Ürün Eklenir?

 Google işletme hesabınız üzerinden açılan panel sayesinde dilediğiniz kadar görsel ekleyebilir ve öne çıkarmayı tamamlayabilirsiniz. Hesabınızda bulunan bakiye üzerinden tıklama başına veya siteye yönlendirme başına belirli bir ücret alınır.

 Google Alışverişe Veri Aktarımı

 Google üzerinden reklam vermek için işletme hesabınızın olması ve hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması gerekir. Veri aktarımı yaparken sizin için hazırlanan panelden ürün bilgilerini girmeniz ve web sitenizin ilgili sayfasına link yönlendirmeniz gereklidir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı