Google SEO

Google Seo Nedir?

Arama motoru iyileştirilmesinin kısaltılması olarak kullanılan SEO; arama motorlarının yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçi çekmek adına yapılan tüm işlemleri kapsar. Ülkemizde ve dünya genelinde aramaların çok büyük bir bölümü Google üzerinden yapılıyor. Bu nedenle SEO hedefleri de Google çalışma sistemi baz alınarak yapılmaktadır. Bu nedenle google seo nedir sorusunun cevaplarını bulmak daha nitelikli bir SEO çalışması adına çok önemlidir.

 Google Seo Öyküsü 

 Black hat ve spam içerik taktikleri günün sonunda zarar etmenize neden olur. Birkaç sene öncesine kadar gizli yazıyı fark edemeyen Google, şu an yapay zekâ ile yapabileceği uygulamalarla çığır açmayı hedefliyor. İlk sitelerin indeksten silinmesinin ardından pek çok firma komik duruma düşmüştü. Spam içerikleri Google zaman içinde daha başarılı bir şekilde ayırt ediyor. Bu nedenle SEO çalışmalarında kalite ve kullanıcı faydası daha çok ön plana çıkıyor.

 Google Seo Analizi Nedir?

 Arama motorlarının geliştirdiği algoritmalara uygun kriterlerin kullanım doğruluğunu tespit etmesi SEO analizi olarak tanımlanabilir. Sitelerin arama motorunda geri sıralarda kalması doğru bir şekilde optimize edilmediğinden kaynaklanır. Yapılacak analiz ile ortaya çıkan test sonuçları gerekli düzenlemelerin temelini oluşturur. Bu şekilde başarılı elde edilebilir.

 Google Seo Sayfa Kalitesi Nasıl Yapılır?

 Kaliteli bir SEO çalışması için öncelikle Google’ın sitenizden ne istediğini çok iyi analiz etmeniz gereklidir. Benzersiz ve özgün içerikler üreterek kullanıcılara fayda sağlayabilirsiniz. Google kullanıcıların elde edeceği bu faydayı baz alarak sitenizi değerlendirir. Her geçen gün yeni algoritmalar geliştiren Google, sitenizi üst sıralarda listelemek için bazı kriterlere dikkat eder. Bunlar:

 * Alana adınızın ne kadar zamandan bu yana aktif olması

 * web sitenizin hızı, mobil cihaz uyumluluğu

 * Sitenizin dışarıdan aldığı backlink oranı, sitenizin dış link bağlantıları

 Google Seo Öğrenilecek Yerler

 SEO alanında kendinizi geliştirmek için alanında uzman kişilerden profesyonel destekler alabilirsiniz. Bu alanda hazırlanan rehber niteliğinde yazılar ve makaleler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

 Google 1.Sıraya Çıkmak

 Arama motorlarında ilk sıralarda listelenmek sitenizin ziyaretçi potansiyeli adına çok önemlidir. Altı adımda ilk sıraya çıkmak için kullanacağınız hamleler şunlardır.

 1.) Kullanıcılar için site oluşturulmalıdır.

 2.) Anajtar kelime analizi yapılmalıdır.

 3.) Site içi SEO’nun eksiksiz yapılması gereklidir.

 4.) Site içi içeriklerin Optimize edilmesi önemlidir

 5.) Rakiplerinizi belirleyerek analiz edilmesi gereklidir.

 6.) İlk sayfa için rekabet oranları belirlenmelidir.

 Google Başarı Öyküsü

 Google 10 yıldan bu yana tüm rakiplerini alt eden bir şirket olmayı başarmıştır. Kendini geliştirmeye devam eden Google; Sergey Brin ve Larry Page sürtüşmeli başlayan ortaklıklarının bir mahsülüdür. İkilinin “Büyük Ölçekli Hiper-Metinsel Web Arama Motoru Anatomisi” makaleleri Google’ın temelini oluşturmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı